wtorek, 28 czerwca 2016

Uśmiechowa kołderka dla Miłoszka

...i znowu kołderka, która musiała swoje "odleżeć".
Kwadraty przyszły do mnie w maju. Ale w tym czasie miałam sporo roboty z przygotowaniami do zakończenia roku szkolnego - szyłam upominki dla nauczycieli. Potem zaczęły się okropne upały i po 5 minutach przy maszynie byłam zupełnie mokra od potu. Nie dało się szyć z przyjemnością w takich warunkach. Skrojona i częściowo uszyta kołderka czekała zatem na bardziej przyjazne temperatury
Wreszcie upał odpuścił i mogłam ją skończyć.
Zwykle przy szyciu kołderek najpierw projektuję wierzch a potem (albo w trakcie) poszukuję materiału na spód. Bardzo mi zależy, żeby spód pasował kolorystycznie i "motywowo" do tematu kołderki. Tym razem materiał na spód był pierwszy. Był nawet wcześniej niż kwadraty na kołderkę. ;) Kupiłam bowiem swego czasu puzzle, które ogromnie mi się podobały. Jak zobaczyłam, że będzie do uszycia kołderka z tematem puzzlowym to natychmiast sobie ją zarezerwowałam. ;)
Do spodu musiałam dopasować kolorystycznie wierzch. No i wybrałam gładkie polskie bawełny, wcześniej poddane próbie farbowania. To mocne kolory i było ryzyko, że popuszczą ;)
Wzór kołderki jest prościutki. Tak mi się jakoś skojarzył z oszlifowanymi kamieniami szlachetnymi. No może są dość topornie oszlifowane ale za to jakie kolorowe ;).
Pikowanie zrobiłam tylko po szwach - zygzakiem, bo kiedyś już tak pikowałam kołderkę z motorami i bardzo mi się spodobał efekt. Poza tym obowiązkowe pikowanie haftów monofilem dopełniło dzieła. 
Nieskromnie powiem, że mimo, że kołderka jest mega prosta - baaardzo mi się podoba ;)
Pora na prezentację:

5 komentarzy:

 1. cudowna kołderka! każdy kwadrat z osobna! i tył jest fantastyczny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna kołderka Kasiu! ten puzzlowy tył jest świetny i super uszyłaś do niego przód. Jejuśku, jak ja już dawno od kołderek odczepiłam się...aż żal!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna kołderka. Tył w puzzle świetnie współgra z przodem kołderki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. stwierdzę , że kołderka obłędna

  OdpowiedzUsuń
 5. zdrowia i powodzenia w 2017 roku

  OdpowiedzUsuń